کار در سفر

کار در سفر

سفر به نقطه نقطه ی جهان، ارتباط با فرهنگ های مختلف، دیدن عجایب گوناگون در دنیا که شاید پیر و جوان  دست یافتن به این ارزو را در دل داشته باشند.

“امان از دست پول! کاش منم پولدار بودم میتونستم به جاهای مختلف دنیا سفر کنم.” حتما شما هم جملاتی اینچنین از ذهنتان میگذرد. اما تصور نکنید برای سفر به اقصا نقاط جهان لزوما باید پول هنگفتی داشت.همانطور که بسیاری از توریستهای حرفه ای با اندک سرمایه ای که دارند شروع به این سفر هیجان انگیز می کنند ولی آنها ترفندهای اینگونه سفرها را به خوبی آموخته اند.

تصور کنید شما بتوانید در ضمن سفر کار کنید و بتوانید از مخارج هزینه هایتان برآیید در اینصورت سفرهای پی در پی به دور دنیا دور از ذهن به نظر نمی رسد. در این حالت در واقع سفر جزئی از زندگی شماست و سبک زندگی شما در سفر تعریف میشود که در این استایل میتوانید بسیار تجربه ها و مهارت بیاموزید، به طور عالی و سریع زبان جدید یادبگیرید و همچنین سفر شما پر از لذت و هیجان خواهد بود چرا که هر روزتان پر از اتفاقات جدید و پر از آدمهای جدید خواهد بود. به نظرتان این نوع زندگی هیجان انگیز و جالب نیست؟؟

این که چقدر عاشق سفر هستید و حاضرید به هر قیمتی به سفر بروید خیلی مهم است زیرا کار در سفر در حالی که مزایای بسیاری از جمله گشتن دور دنیا را دارد سختی‌هایی هم دارد که فقط یک شیفته سفر از پس آن برمی‌آید.

یکی از بهترین روشهایی که میتوان کارهای داوطلبانه را در سفر جستجو کرد. کمک گرفتن از  سایتهای

Helpex.net

http://helpex.net

workaway.info

aieses.org

می باشد.

هدف اصلی از کار داوطلبانه، تبادل فرهنگی ، لمس سنتها ، رویارویی با مردم محلی و آشنا شدن با فرهنگ‌های دیگر است. هرچند که امتیاز بهره مندی از درآمد و به حداقل رساندن هزینه ها، یادگیری یک زبان جدید، امکان هیجان انگیزتر کردن سفر را نمی توان نادیده گرفت.

 

سفر

 

یک نکته ی قابل توجه که در کار داوطلبانه چیزی بیش از تبادل خدمات در حین کار و سفر است. هدف از آن کمک واقعی به طرف مقابل است که این خود باعث بزرگ تر شدن دیدگاهتان می شود. پس نباید کارتان را بی اهمیت تلقی کنید و سعی کنید آن را به بهترین شیوه ی ممکن انجام دهید. علاوه بر این وقتی وارد یک خانواده می شوید، باید قوانین آن را مراعات کنیم.پس بهتر است از هماناول در موردساعات کاری ، مواد غذایی مصرفی، اینترنت و …سوال کنید تا مشکلی پیش نیاید.

 

از جمله کارهایی که در سفر با آن میتوانیم کسب درآمد کنیم

۱٫ تدریس زبان:

اغلب شما به زبان انگلیسی تسلط دارید و میتوانید دانسته های خود را در این زبان به دیگران انتقال دهید. حال حتی در سفر می‌توانید به مدارس و آموزشگاه‌ها و سایت‌های مربوطه درخواست همکاری دهید. در بسیاری سایتها این امر قابل دسترسی است. شاید به ذهنتان برسد که شما توانایی تدریس این زبان را ندارید ولی همین قدر که بتوانید دانسته ها و اطلاعات خود را در این زبان به طور منظم در اختیار دیگران قرار دهید . همینطور تجربیات خود را در یادگیری آن شرح دهید بهترین روش است.

حتی ممکن است افرادی باشند که علاقه مند به یادگیری زبان های دیگری نیز باشند. به عنوان مثال بخواهند زبان مادری شما را بیاموزند، چیزی که شما به آن کا ملا تسلط دارید.

تدریس

 

۲٫  آموزش انواع هنرها و مهارت‌ها: 

در زمینه آموزش علاوه بر تدریس زبان میتوانید به آموزش مهارت های دیگری نیز بپردازید. آموزش موسیقی، نقاشی ،کامپیوتر، رقص و…. مسلما افرادی خواهند بود که طالب یادگیری این مهارت ها هستند.

رقص

 

 ۳٫ کار در هتلها یا هاستل ها:

شما میتوانید به ازای کار کردن در هتل یا مهمانپذیر اتاق یا محل اقامتی در اختیار داشته باشید. حتی ممکن است مبلغ کمی نیز به عنوان دستمزد دریافت کنید. در بیشتر هتل ها به همراه اقامت وعده های غذایی نیز برایتان تخصیص داده می شود.

کار در هتل

 

۴٫ کار در کافه ها و رستوران ها

شما میتوانید با شستن ظرفهای یک رستوران یا سالنکاری در آن هم دستمزد دریافت کنید و هم غذای مجانی در اختیار داشته باشید. البته داشتن روابط عمومی بالا و ظاهری آراسته میتواند عامل مهمی در این مقوله باشد.

گارسون

 

۵٫ راهنمای تور

در صورتیکه که شما راهنمای تور باشید میتوانید همه جاهای مختلف دنیا را بگردید و هم از این راه کسب درآمد نمایید. در این شغل هم میتوانید با آژانسها ی مسافرتی قرارداد ببندید و با آنها کار کنید و هم میتوانید مسقل این کار را انجام دهید. کار راهنمای تور بودن کاری پر مسؤولیت، پر هیجان و البته پر استرس است همینطور جذابیتهای خاص خودش را نیز دارد.

تور لیدر

۶٫ پرستار کودک یا سالمند

پرستاری از کودکان، افراد ازکار افتاده یا سالمندان یکی دیگر از کارهایی است که در حین سفر می‌توانید انجام دهید و به ازای آن محل اقامت و غذا داشته باشید  و مازاد بر آن دستمزد هم دریافت کنید. همچنین ممکن است برخی خانواده تمایل داشته باشند برای کودکشان معلم سر خانه باشید. حتی اگر پرستاری از کودکی را برعهده بگیرید که خانواده اش قصد سفر طولانی دارند معمولا این طور خانواده ها ترجیح میدهند پرستار کودکشان را نیز با خود ببرند.

پرستار

 

۷٫ مترجم باشید

اغلب کسانی که به طور حرفه ای سفر میکنند به زبانهای مختلفی تسلط دارند و اگر شما جزو این دسته افراد هستید از مهارتتان در زبان های مختلف میتوانید کسب درآمد کنید.

مترجم

 

۸٫ کسب و کارهای آنلاین

بسیاری از کارها هستند که کافیست به اینترنت دسترسی داشته باشید، به راحتی میتوانید کسب درآمد نمایید. مشاغلی مانند: طراحی سایت، نویسندگی، مشاوره، دیجیتال مارکتینگ، وبلاگ نویسی و ادمین شبکه‌های اجتماعی و….

 

آنلاین

نوشته شده توسط سوسن فتاحی